האם קיימים הבדלים בגישה לחיסכון בין צעירים למבוגרים?

תוכניות חיסכון מהוות מרכיב מרכזי בתכנון פיננסי, ועוזרות לאנשים בכל הגילאים לחסוך כסף למטרות חשובות בחיים.

האם אותן תוכניות חיסכון מומלצות עבור צעירים ועבור מבוגרים? כמובן שלא. השיקולים משתנים ככל שמתבגרים, כולל סבילות לסיכון ויעדי החיסכון. יתרה מכך, הצעירים של היום גדלים לעידן דיגיטלי, שמאפשר לעשות את הדברים אחרת בכל הקשור לבחירת תוכניות ולחיסכון בכלל.

במאמר זה, נסקור מקרוב את ההבדלים בין דור המילניום לדורות המאוחרים יותר בכל הנוגע לחיסכון, ונבדוק את הדרכים שבהן כל קבוצה מקבלת החלטות פיננסיות חכמות.

כלים דיגיטליים משנים את כללי המשחק

מרבית בני ובנות דור המילניום, באופן טבעי, טרם צברו הון פיננסי משמעותי. במקביל, הם צריכים להתמודד עם הוצאות גדולות על לימודים, החזר הלוואות לסטודנטים ושוק עבודה מאתגר.

תנאים אלה דוחפים את הצעירים לחפש פתרונות יצירתיים בכל הקשור לתקציב וחיסכון. עבור רבים מהם, זה אומר לאמץ כלים וטכנולוגיות חדשים שעוזרים להם להישאר בעניינים. כיום יש שלל אפליקציות (חינמיות ובתשלום) לניהול הוצאות, חלקן גם מספרות טיפים מועילים לבניית חיסכון. כלים דומים ניתן למצוא גם באפליקציות של בנקים וחברות אשראי.

השימוש בטכנולוגיה בהקשרים אלה לא מסתיים שם. יש לא מעט צעירים שמשתמשים בכלים דיגיטליים ליצירת הכנסה נוספת מהצד, בין אם באמצעות עבודה עצמאית ב-Fiverr ופלטפורמות דומות או דרך מתן שירותים דרך פלטפורמות כמו Airbnb.

החשיבה משתנה עם השנים

הגישה של מבוגרים לחיסכון מעט שונה, בעיקר אם הצליחו לבנות משק בית יחסית משגשג לאורך השנים. אנשים כאלה כנראה צברו פנסיה נאה וכבר סיימו (או עומדים לסיים) להחזיר משכנתאות וחובות אחרים.

כמובן, זה לא אומר שהם בהכרח נחים על זרי הדפנה. רבים עדיין פועלים ומתאמצים להגדיל את עושרם, בין אם באמצעות השקעה בבורסה, השקעות אלטרנטיביות או חיפוש אחר יוזמות עסקיות חדשות.

אך מה עושים אלה שחיסכון עדיין מאוד חיוני עבורם – למימון הוצאות, שמירה על איכות חיים בפנסיה או העברת הון משמעותי לדורות הבאים? ובכן, הם יכולים להשתמש באותם כלים דיגיטליים. עצם זה שלא נולדו בעידן הדיגיטלי לא אומר שהם לא מסוגלים ללמוד.

יש גם אפשרות נוספת שניתן לשקול: לצמצם או לפשט את אורח החיים. בגילאים מתקדמים, אנשים לפתע מגלים שהם כבר לא צריכים בית גדול או שתי מכוניות, ובמקום זה בוחרים בגישה מינימליסטית יותר לחיים. גישה זו לא רק עוזרת לחסוך כסף, אלא גם להפחית את המתח ולחיות בצורה רגועה יותר.

כולם צריכים עזרה לפעמים

לא משנה באיזה גיל אתם, אל תהססו לפנות אל יועץ פיננסי אם אתם מרגישים שניתן לשפר את ההתנהלות שלכם. יועץ יוכל לספר לכם על תוכניות חיסכון מומלצות עבורכם, לנווט אתכם בין החלטות קשות ולעזור לכם למקסם את החיסכון.

 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

ציור מנדלות נוקדות: מסע לגילוי עצמי

בפוסט זה אנו מתעמקים בעולם המנדלות המנוקדות, צורה של יצירות אמנות שהיא לא רק אסתטית אלא גם כלי להתבוננות פנימית ולצמיחה אישית. אנו מציגים בפניכם