חתונה חברתית

חתונה חברתית – מה זה?

"לפני 28 שנה התחתנו גיורא ואני בחצר הבית השכור שבו גרנו ברמת גן. החלטנו על תאריך וממש לא התחשק לנו לעשות עניין מהחתונה חוץ מהעובדה שבא לנו לחגוג יחד עם חברים ומשפחה. בלי כאלו שחייבים לתת להם הזמנה כי 'לא נעים' ".

במילים האלו, מתארת רחלי, את מה שהייתה פעם חתונה באופי שונה, ללא הגדרות מסוימות והיום, הקונספט הזה זוכה לשם "חתונה חברתית". ההזמנות צוירו אחת אחת ונשלחו בדואר, האורחים הגיעו בבוקר מוקדם לעזור בסידור האירוע ובסופו גם עזרו בסדר ובניקיון. והצ'קים? היו בגדר המלצה בלבד.

 

אבל האם הקונספט הזה הוא היחידי שעונה על ההגדרה של חתונה חברתית או שיש עוד סגנונות שונים להפקה של חתונה חברתית?

 

Wild Spirit מקדמים בימים אילו מיזם של חתונה חברתית בה החתונה החברתית, כשמה כן הוא, מעין "קבוצת רכישה" כלומר, מקבץ של זוגות יגיעו למתחם אחד, כאשר לכל משפחה מתחם ייחודי משלה והאוכל והריקודים יהיו משותפים וכך יהיה ניתן להוזיל עלויות וליצור חגיגה גדולה ומשותפת.

 

מסתבר, שלהגדרה הכל כך רחבה של חתונה מסוג זה יש לא מעט סגנונות שונים ומגוונים, יש כאלה שיאמרו כי הרעיון של חתונה חברתית – הוא לשתף את החברה בחגיגה.

כלומר זוגות בעלי מודעות סביבתית וקהילתית מבקשים לחלוק את חוויית החתונה עם קבוצת אנשים שמעבר למשפחה, חברים ומכרים. הרעיון אינו מתאים אמנם לכל אחד, ותהליך האישורים הנדרש לקיום חתונה שכזו מורכב.

אחרים, יאמרו שהרעיון שעומד מאחורי ההגדרה של חתונה חברתית מחייב את הזוג לעשות משהו למען החברה, אם לתרום את האוכל שנשאר בסוף האירוע לטובת נזקקים או אולי אפילו לתרום סכום מסוים מסך כל ההכנסות באירוע למטרות צדקה.

אבל היום, כאשר משתמשים במושג "חתונה חברתית" מתכוונים ברוב המקרים, לחתונה שבה גם הקהל מעורב בעיקר בהכנת המזון לאירוע. כלומר, טרם האירוע, עורך הזוג רשימה שבה הוא מחלק את משימת הכנת האוכל בין האורחים כך, שכל אורח שמגיע לאירוע מביא משהו מהבית ובמהלך החתונה נעשית ארוחה משותפת של כל הדברים גם יחד.

חתונה חברתית

הפקת חתונה חברתית עם Wild Spirit

לחתונה מסוג זה, כמו לרוב הדברים בחיים, יש דעות משני הצדדים. סתיו, היא כלה שארגנה חתונה חברתית "הרעיון שביום החתונה את כל כך טהורה ויש לך את הרצון לשתף את האנשים הקרובים אלייך ביותר בכל התהליך שאת עוברת וללא ספק, לקחת חלק אינטגרלי באירוע כולל בתוכו גם את הכנת האוכל. אני לא רואה בזה משהו פסול להפך, משהו מהנה מאתגר ולא שגרתי".

בניגוד אליה, רועי מסביר ואומר "אני רואה במתנה שאני מביא לזוג – עזרה, סוג של מקפצה לתחילת החיים המשותפים. ממש לא מעניין אותי איזה שימוש הם יעשו בכסף הזה, אם מושכל או לא. אם הם בוחרים להוציא את זה על מנות גורמה – זה עניין שלהם. רק בבקשה, תנו לי להגיע לאירוע כאורח ולא כמישהו שצריך לעבוד".

והרעיונות והפרשנויות עוד רבות ומגוונות.

ואתם? אם היינו מציעים לכם את האפשרות להתחתן ב"חתונה חברתית" הייתם עושים זאת? שתפו אותנו בדעותיכם וברעיונות שלכם כיצד העניין החברתי היה בא לידי ביטוי בחתונה שלכם בואו לדבר על כך בדף הפייסבוק שלנו.

רוצים שנפיק לכם חתונה ייחודית רק עבורכם ? צרו איתנו קשר