יום כיף לסוף שנת לימודים

אירוע לצוות המורים – סוף שנת הלימודים

הצעה 1: אחה"צ של ים.

המקום: אחד החופים הכי יפים בארץ.. (יזכיר לכם את סיני ) חוף מוכרז ג'אסר א זארקא. בחוף יעמדו לרשותכם שירותי הצלה (כמובן עד החשיכה) ,שירותים, מקלחות ותאורה.

איפה תשבו ותצפו בשקיעה? 

באוהל אירוח כולל פינות ישיבה מגוונות. כריות, מזרונים ופוטונים יאפשרו לכם להתרווח במקום ולהינות מכל היופי שמסביבכם ומרחש הגלים .

לכשתגיעו, יעמוד לרשותכם שולחן ועליו מאפים מתוקים ושתייה קלה.

ומה תעשו? דבר ראשון תנשמו את "ריח" הים ותהינו מיופיו של החוף ולאחר מכן מי שירצה נעמיד לרשותכם: שש בש\ מטקות\ נעשה תחרות של בניית ארמונות בחול, (אם תרצו), תוכלו להיכנס לים (כי יש מציל), ליהנות מבירה קרה \קאווה\לאמרוסקו..

ומה עם אוכל תשאלו? ארוחה דרוזית משובחת הכוללת: ממולאים מגוונים, מג'דרה, פרגיות ממולאות, קבב בטחינה ובמיץ עגבניות, מגוון סלטים, פיתות…תוגש לכם על גבי מזנונים בחוף.וכל זאת בעוד מוזיקה מתאימה תתנגן ברקע, ואם תרצו תוכלו לרקוד יחפים על חול הים . 

נקנח בקפה\ תה ועוגיות.. וכמובן נשאיר מקום למי מבניכם שירצה לשאת דברים.

ובשעה 20.30-21.00 נסיים את החגיגה ותחזרו לבתיכם עם שיר בלב. 

* שתייה קלה ופירות יעמדו לרשותכם לאורך כל החגיגה בים.

הצעה 2: חגיגה בלבן בכרמים

נפגש בבקעת רמת הנדיב, מקום בו תרגישו כאילו הגעתם לארץ אחרת. בבקעת הנדיב מטעים וכרמים אותם מטפחים חקלאי האזור.

נפגש בכרם של משפחת דור און, בבוסתן, שם תחכה לכם קבלת פנים של מאפים ושתייה קלה. 

לאחר מכן תתרווחו מסביב לשולחנות אותם נסדר בין שורות הכרמים בעוד שירי בנימינה מתנגנים ברקע…

הדר, נעוצים בבנימינה והינו איכר, כורם ויינן בנימיני,(כך הוא מגדיר את עצמו) הכורם יספר לכם מסיפורי בנימינה (בה הוא נולד) ועל הדרך המיוחדת בה הוא מגדל את ענבי היין שלו (ואם המון אהבה). הדר הינו אדם מיוחד ואוטנטי מאוד והפגישה איתו "תכניס" אתכם לאופיו של המקום

וכמובן גם שתהינו מטעמו של היין אותו הוא מייצר באהבה גדולה.

ואז נפנה לארוחה…סולטאן, מירכא, במהלך הארוחה יספר לכם על מקורם של המאכלים השונים האופיניים לעדה הדררוזית וכך תהפוך הארוחה ל.. "ארוחה שהיא סיפור". 

תוך כדי הארוחה, ובסיומה, מוזיקה תתנגן ברקע…

הצעה 3: לחגוג בכרמל 

הדרך תוביל אתכם לחוות "הר יללת התנים" השוכנת על מדרונותיו המערביים של הר הכרמל. החווה נמצאת בתוך יער עשיר בצמחייה ים תיכונית וירוקת עד. המקום מושתת על טיפוח מתמיד של הטבע והשתלבות בו ומעניק למגיעים אליו רוגע ושקט. במקום בריכות שכשוך המשולבות בטבע בצורה מושלמת ונוף פנורמי מדהים. בקיץ הרחצה היא חופשית בבריכות הטבעיות עם מים זורמים בינות הסלע.

לכשתגיעו לחווה תערך עבורכם קבלת פנים של מאפים ושתייה קלה. לאחר שתנשמו את האוויר, תתרשמו מהנוף הניבט במקום נתכנס באמפי לשמוע את סיפורו של המקום. 

ב"השמע הגונג" תוזמנו לארוחה מפנקת בשולחן אחד ארוך אל מול הנוף,(שוב ארוחה כמו בהצעה 1) כשברקע תתנגן מוסיקה המתאימה למקום. ניתן כמובן מקום לשאת דברים ולאחר מכן…

מה יותר טוב לקינוח במקום שכזה מקונצרטבע – מופע מוזיקלי התואם את אווירת היום ורוח המקום ומשלב כלים שונים ומגוונים ממקומות שונים בעולם .אם תרצו תוכלו לקחת חלק ביצירת "הקונצרט"…

בסיום, לפני הפרידה וחזרה לעולם שבחוץ תתכבדו בקפה שחור, תה צמחים וכיבודים מתוקים שישאירו בפיכם טעם של עוד.