מה עושים עם מאוורר מחשב נייד שמרעיש

האם אתה מגלה שהמאוורר של המחשב הנייד שלך פועל במהירות המרבית, גם כשהמחשב הנייד אינו בשימוש? האם הוא עושה הרבה רעש והופך להסחת דעת? אם כן, הפוסט הזה בא לסייע לך. נדון במה שניתן לעשות כדי לאבחן ולתקן את הבעיה של מאוורר מחשב נייד רועש.
 

זהה את מקור הרעש

אם המחשב הנייד שלך משמיע רעשים מוזרים, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להבין מהיכן הרעש. זה יכול להיגרם ממספר דברים, כגון מאוורר פגום, פתחי אוורור חסומים, או הצטברות אבק ופסולת. בחן את המאוורר עצמו כדי לראות אם הוא מסתובב יתר על המידה. אם נראה שהמאוורר פועל כהלכה, בדוק את פתחי האוורור לאיתור אבק או חסימות אחרות. אתה יכול גם לבדוק את השימוש במעבד ורמות הטמפרטורה כדי לוודא שהמחשב הנייד אינו מתחמם יתר על המידה. אם הכל נראה תקין, ייתכן שתרצה לעדכן את הגדרות ה BIOS של המחשב מכיוון שלחלק מהמחשבים הניידים יש הגדרות מאוורר שניתן לכוונן.

 

נקה את האבק והפסולת

  • במחשבים ניידים, אבק ופסולת נוטים להצטבר במקומות רבים, כמו במאווררים ובפתחי האוורור.
  • הצטברות זו עלולה לגרום למחשב הנייד שלך להיות רועש ועלולה להוביל להתחממות יתר.
  • הדרך הטובה ביותר להפחית את הרעש היא להסיר את האבק והפסולת.
  • לשם כך, השתמש בשואב אבק עם מברשת כדי לשאוב אבק מפתחי האוורור שליד המאווררים של המחשב הנייד.
  • אתה יכול גם לנקות את המחשב עם זרם של אוויר דחוס כדי להיפטר מאבק ופסולת שרובצים בפתחים ובמאווררים.
  • ביצוע פעולה זו באופן קבוע יכולה לעזור למחשב הנייד שלך לפעול בצורה יעילה יותר ולשמור עליו שקט.

     

הוסף אוורור נוסף למחשב הנייד שלך

אם רעש המאוורר עדיין מתמשך, ייתכן שיהיה עליך להוסיף אוורור נוסף למחשב הנייד שלך. בהתאם לעיצוב של המחשב הנייד שלך, ייתכן שיהיו מאווררים חיצוניים שניתן להוסיף. זה יעזור להפחית את הטמפרטורה של המחשב הנייד ולהבטיח שהמאוורר הפנימי לא יצטרך לעבוד קשה כל כך. אם יש לך גישה לרכיבים הפנימיים של המחשב הנייד, תוכל כמובן להחליף את המאוורר (שקול מאוורר גדול וחזק יותר לקירור מוגבר). וכאמור, ודא שפתחי האוורור של המחשב הנייד שלך אינם חסומים על ידי אבק או פסולת. אם הם כן, הקפד לנקות אותם בהקדם האפשרי.

החלפת מאוורר למחשב נייד

בדוק את השימוש במעבד ואת הטמפרטורה שלו

אם כבר ניסית לנקות את המחשב הנייד ולהוסיף אוורור נוסף, זה הזמן לבדוק את השימוש במעבד ואת רמות הטמפרטורה. עקוב אחר נתוני השימוש במעבד בזמן אמת כדי לבדוק אם תהליכים כלשהם תופסים משאבים רבים מדי. אם אתה מוצא יישומים או תהליכים שמשתמשים יותר מדי בכוח המעבד, נסה לסגור אותם.

בין היתר, אתה יכול לעשות זאת על ידי שימוש בתוכנה כגון  Core Temp  או GPU-Z.

המאוורר עלול לעבוד קשה יותר ממה שהוא צריך וליצור יותר רעש, במידה והטמפרטורה גבוהה מדי. כדי לתקן זאת, נסה לשנות את הגדרות ה Power Plan בWindows  או לעדכן את הגדרות ה BIOS.

 

עדכון הגדרות הBIOS

אם השלבים שלמעלה לא פתרו את הבעיה, ייתכן שיהיה עליך לעדכן את הגדרות הBIOS  של המחשב הנייד.BIOS  אלו ראשי תיבות של Basic Input/Output System והגדרות אלו אחראיות על השליטה בפונקציות הבסיסיות של המחשב הנייד שלך. חשוב לוודא שהBIOS  שלך מעודכן כדי לשמור על המחשב הנייד שלך פועל בצורה חלקה. לשם כך, עליך להוריד את הגרסה העדכנית ביותר של הBIOS  של המחשב הנייד מאתר היצרן ולאחר מכן להריץ עדכון קושחה. במקרים מסוימים זה יכול להפחית את רעש המאוורר ולשפר את ביצועי המערכת הכוללים.

 

החלף או שדרג את המאוורר

אם כל השאר נכשל, ייתכן שיהיה עליך להחליף או לשדרג את אותו מאוורר למחשב נייד בעייתי. זהו תהליך פשוט יחסית עבור ידיים מיומנות בתיקון לפטופים. אתה יכול לרכוש מאווררים חלופיים למחשב הנייד שלך באינטרנט, או לבקר בחנות מקומית לתיקון מחשבים לקבלת עזרה. אם תבחר לשדרג את המאוורר, הקפד לרכוש מאוורר התואם לדגם המחשב הנייד שלך. כמו כן, חשוב לבדוק את המפרט של המאוורר החדש כדי לוודא שיש לו CFM זהה או גבוה יותר מהמאוורר הישן ספיקת אוויר (Cubic Feet per Minute). התקנת מאוורר חזק יותר תעזור להפחית את הרעש ולשפר את ביצועי הקירור.

 

לסיכום

במקרים רבים, הפתרון היחיד הוא להחליף או לשדרג אל את המאוורר עצמו. זו לא משימה לבעלי לב חלש, מכיוון שהיא דורשת לפתוח את המחשב הנייד ולהחליף בזהירות רכיבים. אם אתה מרגיש בנוח עם סוג זה של עבודה, תוכל למצוא מאווררים חלופיים באינטרנט. אם אתה לא מרגיש בנוח לעשות את העבודה בעצמך, אתה למסור את המחשב לבעל מקצוע לתיקון (אנחנו ממליצים על י.ד.ע מחשבים – מעבדת תיקון מחשבים ניידים).

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

ציור מנדלות נוקדות: מסע לגילוי עצמי

בפוסט זה אנו מתעמקים בעולם המנדלות המנוקדות, צורה של יצירות אמנות שהיא לא רק אסתטית אלא גם כלי להתבוננות פנימית ולצמיחה אישית. אנו מציגים בפניכם