פתיחת סתימה בכיור

פתיחת סתימה בכיור יכולה להיות משימה לא פשוטה, אבל זה לא חייב להיות. עם הכלים והידע הנכונים, אתה יכול בקלות לפתוח את הכיור שלך ולהחזיר אותו לעבודה. בפוסט זה בבלוג, נדון בצעדים הנדרשים לפתיחת סתימת כיור ונספק עצות מועילות למניעת סתימת כיור שוב.

פתיחת סתימה בכיור – זיהוי הסתימה

הצעד הראשון בפתיחת סתימה בכיור שלך הוא לזהות את מקור הסתימה. ניתן לעשות זאת על ידי בדיקת ניקוז הכיור וחיפוש אחר סימני סתימה. אם נראה סתימה, עליך לנסות להסיר אותו באמצעות בוכנה או צבת. אם הסתימה נמצאת רחוק מדי במורד הניקוז, ייתכן שתצטרך להשתמש בנחש או סוג אחר של מקדח ניקוז כדי להגיע אליו.

הסרת הסתימה: לאחר שזיהית את מקור הסתימה, תוכל להתחיל להסיר אותה. אם הסתימה נגרמת מהצטברות שיער, אתה יכול לנסות להסיר אותו עם נחש ניקוז או סוג אחר של מקדח. אם הסתימה נגרמת מהצטברות של שומן או חלאות סבון, ייתכן שיהיה עליך להשתמש בחומר לניקוי ניקוז כימי כדי להמיס את ההצטברות.

מניעת סתימות עתידיות: לאחר ששחררת בהצלחה את הכיור שלך, עליך לנקוט בצעדים למניעת סתימות עתידיות. זה יכול לכלול שימוש במסננות ניקוז כדי לתפוס פסולת לפני שהיא מצטברת, הימנעות מיציקת שומן ושמן בישול לביוב, וניקוי קבוע של הכיור בתערובת של חומץ וסודה לשתייה. בנוסף, חשוב לבדוק מעת לעת את ניקוז הכיור כדי לוודא שהוא לא נסתם. על ידי ביצוע השלבים המתוארים לעיל, אתה יכול בקלות לפתוח את הכיור שלך ולשמור עליו לפעול בצורה חלקה במשך שנים רבות. עם קצת מאמץ וידע, תוכלו להפוך למומחה בפתיחת סתימה בכיור ולהימנע מהטרחה של התמודדות עם כיור סתום בעתיד.

תמונה של כיור סתום באוכל, שיער ושאר פסולת
אילוסטרציה: כיור סתום באוכל, שיער ושאר פסולת

פתיחת סתימה בכיור – ניקוי הסתימה

לאחר הסרת הסתימה, חשוב לשטוף את הניקוז במים חמים כדי לנקות שאריות שעלולות להישאר מאחור. שלב זה חיוני כדי להבטיח שהסתימה לא תחזור על עצמה. לאחר מכן, עליך להפעיל את המים החמים למשך מספר דקות כדי לוודא שהצינור נקי לחלוטין. אם הסתימה נגרמה מהצטברות של שומן או חלאות סבון, ייתכן שיהיה עליך לחזור על שטיפת המים החמים מספר פעמים כדי להבטיח שכל השאריות נוקו.

פתיחת סתימה בכיור – שימוש בבוכנה

אם הסתימה עדיין לא נפתרה, השלב הבא הוא להשתמש בבוכנה. הנח את הבוכנה מעל הניקוז, וודא שכוס היניקה מאובטחת היטב. לאחר מכן, צלל במרץ למשך מספר דקות. זה אמור ליצור ואקום שיעזור לעקור את הסתימה. אם זה לא עובד, ייתכן שיהיה עליך לחזור על התהליך עוד כמה פעמים. אם הסתימה עדיין לא נפתרה, ייתכן שיהיה עליך להשתמש בחומר לניקוי ניקוז כימי.

שימוש בניקוי ניקוז כימי: חומרי ניקוי ניקוז כימיים הם מאכלים, ולכן יש להשתמש בהם בזהירות. יש לעקוב מקרוב אחר ההוראות על התווית. רוב חומרי ניקוי הניקוז הכימיים ידרשו ממך לשפוך את תכולת הבקבוק ישירות לניקוז, ולאחר מכן להמתין פרק זמן מוגדר לפני שתשטוף אותו במים חמים. הקפד ללבוש כפפות מגן ומשקפיים בעת הטיפול בחומר ניקוי הניקוז הכימי. לאחר שהניקוז טופל בחומר הניקוי, שטפו אותו במים חמים למשך מספר דקות כדי לנקות שאריות. במקרים מסוימים, הסתימה עשויה להיות עמוק מדי במערכת האינסטלציה ולדרוש עזרה מקצועית. אם הסתימה עדיין קיימת לאחר שניסית את כל השיטות הנ"ל, ייתכן שיהיה צורך באינסטלטור מנוסה כדי לאתר ולהסיר את הסתימה. הם יכולים גם לספק עצות כיצד לשמור על הניקוז נקי בעתיד.

איור של בוכנה המשמשת לפתיחת סתימה בכיור
אילוסטרציה: איור של בוכנה המשמשת לפתיחת סתימה בכיור

שימוש בנחש ניקוז

אם הסתימה עדיין לא נפתרה, ייתכן שיהיה עליך להשתמש בנחש ניקוז. נחש ניקוז הוא כלי ארוך וגמיש המוחדר לניקוז כדי להגיע לסתימות בעומק מערכת האינסטלציה. לאחר מכן ניתן להשתמש בכלי כדי לשבור את הסתימה או לשלוף אותו מהניקוז. שים לב שנחש ניקוז עלול להזיק למערכת האינסטלציה שלך אם לא נעשה בו שימוש נכון. ככזה, עדיף להשאיר את העבודה הזו לאינסטלטור מקצועי.

פתיחת סתימה בכיור – שימוש בכימיקלים

אם הסתימה עדיין לא נפתרה לאחר שניסית את השיטות לעיל, אתה יכול לנסות להשתמש בחומר לניקוי ניקוז כימי. פתרונות כימיים אלו נועדו לפרק פסולת ולהמיס סתימות בביוב. למרות שהם יכולים להיות יעילים, יש להשתמש בהם בזהירות. חומרי ניקוי כימיים לניקוז רבים הם מאכלים מאוד ועלולים לגרום לנזק חמור לצנרת ולמערכת האינסטלציה שלך אם לא נעשה בהם שימוש נכון. בנוסף, פתרונות כימיים אלה עשויים שלא להיות יעילים על כל סוגי הקבקבים. ככזה, עדיף להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי לפני השימוש בחומר לניקוי ניקוז כימי. במקרים מסוימים, הסתימה עשויה להיות עקשנית מכדי שניתן יהיה לנקות אותה בשיטות שהוזכרו לעיל. אם זה המצב, עדיף לפנות לאינסטלטור מקצועי על מנת לבדוק ולפנות את הסתימה. אינסטלטור יוכל לזהות את הגורם לסתימה ולהשתמש בכלים וטכניקות מיוחדות כדי לפנות אותו. בנוסף, אינסטלטור מקצועי יוכל לייעץ לך אם יתכן ויהיה צורך בתיקוני אינסטלציה נוספים או שדרוגים נוספים כדי למנוע את התרחשות הסתימה בעתיד.

פתיחת סתימה בכיור:

משימה זמן עלות דרוש כלי
תסגור את המים 5 דקות ₪ 0 אף אחד
הסר את מכסה הניקוז 5-10 דקות ₪ 0 פלייר או מברג שטוח
הסר את החסימה 5-10 דקות ₪ 0 בוכנה, נחש או דלי מים רותחים
נקה את הניקוז 5-10 דקות ₪ 0 סודה לשתייה, חומץ או מנקה ניקוז

פתיחת סתימה בכיור יכולה להיעשות עם הכלים והידע הנכונים. אם תבצע את השלבים הבאים ותתאמן בתחזוקה מונעת, אתה אמור להיות מסוגל לשמור על הכיור שלך לא סתום לטווח ארוך.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

ציור מנדלות נוקדות: מסע לגילוי עצמי

בפוסט זה אנו מתעמקים בעולם המנדלות המנוקדות, צורה של יצירות אמנות שהיא לא רק אסתטית אלא גם כלי להתבוננות פנימית ולצמיחה אישית. אנו מציגים בפניכם